• DELKOR
  • PUMA
  • ATLASBX
  • SOLITE
  • GLOBAL
  • CHEETAH
  • SBK
  • HEXA

فروش انواع باتری ماشین به همراه ارسال و نصب

تلفن تماس : ۳۳۹۴۱۳۱۹ - ۳۳۹۴۱۳۳۶ - ۰۹۱۹۲۱۰۹۵۷۶

باتری ماشین ، شارژر باتری ماشین ، فروش باتری ماشین ، عیب یابی باطری ماشین

توجه : این مقاله صرفا جهت مطالعه است لطفا این مقاله را بصورت عملی انجام ندهید .

چگونه باتری بدون شارژر ، شارژ شود؟

چند راه برای شارژ کردن یک باطری ماشین بدون شارژر وجود دارد. محبوب ترین راه این است که باطری ماشین را به باتری  ماشین دیگروصل کنید. اگر امکانش را ندارید ، راه های دیگری برای شارژ باتری ماشین وجود دارد. مطمئنا بهترین راه شارژ باتری ماشین ، شارژ باتری ماشین با شارژر است زیرا این روش شارژ باتری ماشین امن تر و موثر است. به هر حال، اگر بخواهید بدون استفاده از یک دستگاه شارژ باطری ماشین خود را شارژ کنید، یا این که هیچ فرصتی برای خرید یا قرض گرفتن یک دستگاه شارژ ندارید، باید مراقب باشید.

 

چگونه باتری ماشین را در خانه بدون استفاده از شارژر شارژ نماییم

به منظور فهمیدن چگونگی شارژ باتری خودرو، باید ویژگی های اصلی باطری ماشین را بدانید که ولتاژ و ظرفیت بار باتری ماشین است . ولتاژ باتری هر وسیله نقلیه ۱۲ ولت است. ظرفیت آن ۳۵ تا 100 آمپراست که بستگی به باتری دارد  ، باتری از 35 آمپر تا ۱۰۰ آمپر و بعضی مواقع بالاتر داریم. به یک منبع تغذیه نیاز داریم که حداقل دارای ولتاژ 14 و ظرفیت 2 تا 5 آمپر است. ما همچنین باید یک دستگاه داشته باشیم که مقاومت الکتریکی خاصی ایجاد کند. شما می توانید از یک مقاومت استفاده کنید اگر مقاومت ندارید از یک لامپ 12 وات استفاده کنید. اگر مقاومت نداشته باشد، یا منبع تغذیه برای شارژ کردن باطری ماشین بدون شارژر ، احتمالا غیرممکن است. برای کنترل پروسس لازم است مولتی متر را در مدار قرار دهید. به منظور اتصال همه دستگاه ها به یک مدار الکتریکی، شما نیاز به سیم مسی، آهن لحیم کاری، یک لحیم و نوار عایق دارید.

مولتی متر ، اهم متر ، تعمیر باتری ماشین

قبل از شروع کار، مطمئن شوید که اطلاعات لازم برای شارژ باتری ماشین را دارید. در غیر این صورت ممکن است ایمنی شما به خطر میفتد و ممکن است به خودتان آسیب برسانید. اگر مهارتهای لازم را ندارید ، بهتر است یک دستگاه شارژر بخرید یا باطری اتومبیل خود را به یک مرکز تعمیر و نگهداری باتری خودرو ببرید تا آنجا باتری را شارژ نمایند. اگر خودتان میخواهید باتری را شارژ نمایید، از انجام اقدامات احتیاطی اطمینان حاصل کنید و به طور مداوم بر کنترل روند نظارت کنید زیرا هیچ محدودیتی در شارژ شدن باتری ماشین وجود ندارد و ممکن است باتری بیش از حد شارژ شود ، شارژ بیش از حد تاثیر منفی بر باتری میگذارد ، در حالی که باتری شارژ میشود گاز انفجاری درونش پخش میشود . با یک جرقه کوچک ممکن است گاز درونش منفجر شود . به همین دلیل توصیه می کنیم که یک کپسول آتش نشانی در دست داشته باشید و باطری ماشین را از وسایل اشتعال زا دور نگه دارید. اگر می خواهید باتری اتومبیل خود را در خانه شارژ نمایید ، در هیچ شرایطی نباید در اتاق که در آن قرار دارید، سیگار بکشید. لازم است به طور مداوم هوا اتاق خارج شود یعنی تهویه مناسب داشته باشد .

 

شارژ یک باطری اتومبیل با یک دستگاه شارژر لپ تاپ

شارژر باتری ماشین ، شارژ باطری ماشین، عکس شارژر باتری ماشین

در این مورد شما یک دستگاه شارژر (آداپتور) لپ تاپ، یک لامپ، سیم  مسی نیاز خواهید داشت. تصویر زیر طرح هایی است که نشان می دهد چگونه با استفاده از شارژر لپ تاپ خود دستگاه شارژ باتری را بسازید. برای ساخت آن، شما باید دو سیم از شارژر لپ تاپ (سیمهای مثبت و منفی) را بردارید. سیم مثبت باید داخل باشد در حالی که منفی باید خارج باشد. پس از آن، سیم منفی را به خروجی منفی باطری اتومبیل وصل می کنید. سپس، لامپ یا مقاومت را به ناحیه شکاف وصل کنید. بهتر است از مقاومت استفاده کنید زیرا شما می توانید سطح مقاومت را تغییر دهید.

 

نحوه شارژ کردن باطری اتومبیل در خانه بدون شارژر از شبکه 220 ولت

عکس شارژ باتری ماشین با اداپتور لپتاپ ، فروش باتری ماشین، تصویر شارژ باطری ماشین

در اینجا یک راه دیگر برای شارژ یک باتری ماشین بدون استفاده از دستگاه شارژر مخصوص وجود دارد. این روش بسیار شبیه روش قبلی است. با این حال، چند تفاوت وجود دارد. برای وصل کردن دستگاه شارژ به یک منبع برق، نیازی به یک آداپتور نیست. این به طور مستقیم به سوکت وصل شده است. شما از یک لامپ رشته ای 220 وات به عنوان یک مقاومت استفاده می کنید. به منظور تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم شما نیاز به یک پل دیود دارید. شما می توانید طرح دستگاه و نحوه اتصال همه چیز زیر را ببینید.

 

افرادی که مبانی مهندسی برق را نمی دانند و تجربه کار با برق ندارند توصیه نمی شود که از دو روش قبلی برای شارژ باتری خودرو استفاده نکنند. ممکن است با انجام این کار حادثه تلخی اتفاق بیفتد منظورم منبع تغذیه سوخته، فیوزهای منفجره و باطری ماشین منفجر شده و پرت شده سمت صورتتان مواجه شوید . در کل بدانید که دو روشی که تا اینجا توضیح دادیم بسیار خطرناک میباشد . به همین دلیل ، در صورتی که از مهارت و دانش خود مطمئن نیستید، بهتر است یک دستگاه شارژر مخصوص خریداری کنید. سپس، شما قادر خواهید بود باتری ماشین خود را بدون هیچ گونه خطری برای زندگیتان شارژ نمایید .