دکتر باتری، فروش باتری ماشین در محل، پرداخت در محل.

 چگونه باتری بدون شارژر ، شارژ شود؟

بازدید: 3,820 بازدید

توجه : این مقاله صرفا جهت مطالعه است لطفا این مقاله را بصورت عملی انجام ندهید .

  1. چگونه باتری بدون شارژر ، شارژ شود؟
  2. چگونه شارژر باطری ماشین بسازیم؟
  3. چگونه باتری را شارژ کنیم؟
  4. ولتاژ مناسب برای شارژ باطری ماشین چقدر است؟
  5. راهنما شارژر خانگی باتری ماشین :

در صورتی که خودرو شما بخاطر  خالی شدن باتری روشن نمیشود بهترین و راحت ترین راه تعویض باتری ماشین است . با خرید باتری ماشین جدید خیال خودتان را حداقل تا ۲ سال راحت کنید .

چند راه برای شارژ کردن یک باطری ماشین بدون شارژر وجود دارد. کم هزینه ترین راه این است که باطری ماشین را به باتری  ماشین دیگروصل کنید. اگر امکانش را ندارید ، راه های دیگری برای شارژ باتری ماشین وجود دارد. مطمئنا بهترین راه شارژ باتری ماشین ، شارژ باتری ماشین با شارژر است زیرا این روش شارژ باتری ماشین امن تر و موثر است. به هر حال، اگر بخواهید بدون استفاده از یک دستگاه شارژ باطری ماشین خود را شارژ کنید، یا این که هیچ فرصتی برای خرید یا قرض گرفتن یک دستگاه شارژ ندارید، باید مراقب باشید.

قبل از هرکاری باید مطمئین شوید که باتری ماشینتان شارژش تمام شده است ، بدین منظور بهتر است باتری ماشین را تست کنید من به شما توصیه میکنم مقاله زیر را که در مورد راههای تست باتری ماشین است را بخوانید .

چگونه باتری ماشین را در خانه بدون استفاده از شارژر شارژ نماییم

به منظور فهمیدن چگونگی شارژ باتری خودرو، باید ویژگی های اصلی باطری ماشین را بدانید که ولتاژ و ظرفیت بار باتری ماشین است . ولتاژ باتری هر وسیله نقلیه ۱۲ ولت است. ظرفیت آن ۳۵ تا 100 آمپراست که بستگی به باتری دارد  ، باتری از 35 آمپر تا ۱۰۰ آمپر و بعضی مواقع بالاتر داریم. به یک منبع تغذیه نیاز داریم که حداقل دارای ولتاژ 14 و ظرفیت 2 تا 5 آمپر است. ما همچنین باید یک دستگاه داشته باشیم که مقاومت الکتریکی خاصی ایجاد کند. شما می توانید از یک مقاومت استفاده کنید اگر مقاومت ندارید از یک لامپ 12 وات استفاده کنید. اگر مقاومت نداشته باشد، یا منبع تغذیه برای شارژ کردن باطری ماشین بدون شارژر ، احتمالا غیرممکن است. برای کنترل پروسس لازم است مولتی متر را در مدار قرار دهید. به منظور اتصال همه دستگاه ها به یک مدار الکتریکی، شما نیاز به سیم مسی، آهن لحیم کاری، یک لحیم و نوار عایق دارید.

قبل از شروع کار، مطمئن شوید که اطلاعات لازم برای شارژ باتری ماشین را دارید. در غیر این صورت ممکن است ایمنی شما به خطر میفتد و ممکن است به خودتان آسیب برسانید. اگر مهارتهای لازم را ندارید ، بهتر است یک دستگاه شارژر بخرید یا باطری اتومبیل خود را به یک مرکز تعمیر و نگهداری باتری خودرو ببرید تا آنجا باتری را شارژ نمایند. اگر خودتان میخواهید باتری را شارژ نمایید، از انجام اقدامات احتیاطی اطمینان حاصل کنید و به طور مداوم بر کنترل روند نظارت کنید زیرا هیچ محدودیتی در شارژ شدن باتری ماشین وجود ندارد و ممکن است باتری بیش از حد شارژ شود ، شارژ بیش از حد تاثیر منفی بر باتری میگذارد ، در حالی که باتری شارژ میشود گاز انفجاری درونش پخش میشود . با یک جرقه کوچک ممکن است گاز درونش منفجر شود . به همین دلیل توصیه می کنیم که یک کپسول آتش نشانی در دست داشته باشید و باطری ماشین را از وسایل اشتعال زا دور نگه دارید. اگر می خواهید باتری اتومبیل خود را در خانه شارژ نمایید ، در هیچ شرایطی نباید در اتاق که در آن قرار دارید، سیگار بکشید. لازم است به طور مداوم هوا اتاق خارج شود یعنی تهویه مناسب داشته باشد .

خواندن   چگونه می توان سطح آب مقطر را در  باتری اسیدی خودرو  بررسی کرد؟

شارژ یک باطری اتومبیل با یک دستگاه شارژر لپ تاپ

در این مورد شما یک دستگاه شارژر (آداپتور) لپ تاپ، یک لامپ، سیم  مسی نیاز خواهید داشت. تصویر زیر طرح هایی است که نشان می دهد چگونه با استفاده از شارژر لپ تاپ خود دستگاه شارژ باتری را بسازید. برای ساخت آن، شما باید دو سیم از شارژر لپ تاپ (سیمهای مثبت و منفی) را بردارید. سیم مثبت باید داخل باشد در حالی که منفی باید خارج باشد. پس از آن، سیم منفی را به خروجی منفی باطری اتومبیل وصل می کنید. سپس، لامپ یا مقاومت را به ناحیه شکاف وصل کنید. بهتر است از مقاومت استفاده کنید زیرا شما می توانید سطح مقاومت را تغییر دهید.

نحوه شارژ کردن باطری اتومبیل در خانه بدون شارژر از شبکه 220 ولت

 

در اینجا یک راه دیگر برای شارژ یک باتری ماشین بدون استفاده از دستگاه شارژر مخصوص وجود دارد. این روش بسیار شبیه روش قبلی است. با این حال، چند تفاوت وجود دارد. برای وصل کردن دستگاه شارژ به یک منبع برق، نیازی به یک آداپتور نیست. این به طور مستقیم به سوکت وصل شده است. شما از یک لامپ رشته ای 220 وات به عنوان یک مقاومت استفاده می کنید. به منظور تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم شما نیاز به یک پل دیود دارید. شما می توانید طرح دستگاه و نحوه اتصال همه چیز زیر را ببینید.

 

افرادی که مبانی مهندسی برق را نمی دانند و تجربه کار با برق ندارند توصیه نمی شود که از دو روش قبلی برای شارژ باتری خودرو استفاده نکنند. ممکن است با انجام این کار حادثه تلخی اتفاق بیفتد منظورم منبع تغذیه سوخته، فیوزهای منفجره و باطری ماشین منفجر شده و پرت شده سمت صورتتان مواجه شوید . در کل بدانید که دو روشی که تا اینجا توضیح دادیم بسیار خطرناک میباشد . به همین دلیل ، در صورتی که از مهارت و دانش خود مطمئن نیستید، بهتر است یک دستگاه شارژر مخصوص خریداری کنید. سپس، شما قادر خواهید بود باتری ماشین خود را بدون هیچ گونه خطری برای زندگیتان شارژ نمایید .

خواندن  ۵ اصل خرید باتری ماشین با کیفیت
دسته بندی باتری ماشین
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
Call Now Button