• DELKOR
  • PUMA
  • ATLASBX
  • SOLITE
  • GLOBAL
  • CHEETAH
  • SBK
  • HEXA

فروش انواع باتری ماشین به همراه ارسال و نصب

تلفن تماس : ۳۳۹۴۱۳۱۹ - ۳۳۹۴۱۳۳۶ - ۰۹۱۹۲۱۰۹۵۷۶

جامپ استارتر یا جامپ باکس یا شارژر باتری! کدام را انتخاب می کنید؟!

دو نوع اصلی جامپ استارتر ها ، جامپ باکس ها و واحد های پلاگین هستند . در واقع جامپ باکس ها باتری های بدون نیاز به نگهداری خاصی هستند که کابل جامپر به آنها متصل شده است و هم چنین واحد های پلاگین در اصل شارژ باتری است که قابلیت جریان رسانی بالایی به موتور ماشین شما به هنگام استارت زدن را دارد.

اگر تنها به جامپ استارت کردن ماشین خود به شخصه و در منزل و هر جا که دسترسی به تعمیرکار و یا شخص فنی برای استارت باتری ماشین خود ندارید ، جامپ استارت ها گزینه مناسبی برای شما محسوب می شوند. در غیر این صورت به جامپ باکس برای راه اندازی باتری ماشینتان که خوابیده و شارژ آن به پایان رسیده نیاز دارید. یک نمونه از آن در تصویر نشان داده شده است.

جامپ استارتر ، جامپ باکس ، شارژر باتری ماشین

پلاگین های شارژ های باتری ماشین و جامپ استارترها

معمولا اکثر شارژهای باتری ماشین بین 2 الی 10 آمپر جریان رسانی دارند و بسیاری از این شارژ های باتری ماشین تنظیمات متفاوتی دارند. این تفاوت در تنظیمات شارژ های باتری ماشین و تفاوت در جریان رسانی به باتری ماشین بهتر است که با سرعت پایین تری انجام شود در واقع سرعت جریان رسانی پایین تر به باتری ماشین از لحاظ طول عمر و تداوم باتری ماشین شما بهتر می باشد. اما این امر به این معنی نیست که همیشه باید برای شارژ های باتری ماشین 2 آمپری منتظر بمانید. در همین راستا ، برخی از شارژرهای باتری ماشین دارای تنظیمات "شروع" هستند که باعث تقویت آمپر جریان رسانی می شوند.بسته به اینکه باتری ماشین چقدر شارژ نگه می دارد و یا باتری ماشین شما می خوابد ، تنظیمات استارت را می توانید انجام دهید.

بزرگترین مزیت خرید شارژر باتری و یا جامپ استارتر شارژ برابر آن است. اگرچه تنظیمات استارت سریع در برخی شارژهای باتری ماشین و یا جامپ باکس ها بسیار راحت است اما برای سیستم کلی شارژ باتری ماشین شما خیلی مناسب به نظر نمی رسد.

از آنجا که متناوب ساز های جدید برای شارژ باتریهای ماشینی که کاملا تخلیه شده باشند ، طراحی نشده اند انجام این کار برای طول عمر مفید باتری مناسب نیست.اگر شما شارژر باتری ماشین برای خودتان داشته باشید و زمان کافی برای انتظار شارژ کامل باتری ماشینتان را دااشته باشید ، هزینه زیادی را در تعمیر و تعویض باتری ماشینتان ذخیده می کنید.

البته ایراد اصلی داحد های پلاگین کاملا مشهود است :

حتما باید به سیستم وصل شوند. با وجود اینکه شارژرهای باتری ماشین و پلاگین ها کاملا کوچک و قابل حمل هستند اما اگر جایی برای وصل کردن آنها نداشته باشید کار نمی کنند.

اگر تمایل به خرید واحد های پلاگین داشته باشید باید به دنبال ویژگی های زیر باشید:

حالت های شارژ چندگانه (یعنی 6 ولت ، 12 ولت)

تنظیمات چند آمپری (یعنی 2/10 / 75A)

گزینه شارژ float

 

 

جامپ باکس ها و منابع تغذیه شارژ باتری ماشین و قابل حمل

یکی از انواع اصلی جامپ استارتر ها ، جامپ باکس ها هستند زیرا این نوع از شارژها دارای باتری در یک باکس هستند. جامپ باکس های معمولی برای شارژ کدن باتری ماشین شامل منبع تغذیه شارژ باتری می باشد به طوری که به تعداد زیادی کابل های جامپر متصل شده است و در یک مجموعه کامل ارائه می شود .

جامپ باکس ها بر خلاف واحد های پلاگین قادر به شارژ باتری ماشینی که خوابیده باشد ، نیستند. با این حال جامپ باکس ها قابل حمل هستند و قادر به ایجاد آمپر کافی برای استارت باتری ماشینی که خوابیده است ، می باشند. این مسئله باعث محبوبیت جامپ باکس ها می شود و هم چنین علت انتخاب مناسبی افرادی است که باید با جامپ استارت ماشین خود را روشن کنند در حالیکه از منزل دور هستند و دسترسی به روشن کردن ماشین خود ندارند.  جامپ استارتر ها وسیله خوبی برای روشن شدن و شارژ نگه داشتن باتری ماشین شما تا زمانی که به یک منبع تغذیه بزرگ و باتری کافی برای روشن نگه داشتن ماشینتان برسید ، هستند  ; تا جایی که نگرانی از بابت گیر افتادن و خوابیدن باتری ماشین خود نداشته باشید.

نکته حائز اهمیت در مورد جامپ باکس ها این است که رانندگی با باتری ماشینی که شارژ آن رو به پایان است برای متناوب گر شما مناسب نیست. اگر شما به رانندگی با ماشینی که باتری آن رو به اتمام است عادت کرده اید باید بدانید که این امر موجب کوتاه شدن طول عمد متناوب ساز شما می شود. مسئله این است که متناوب ساز های جدید به ورودی 12 ولت برای راه افتادن از طریق باتری ماشین شما نیاز دارند و باتری خوابیده شما این امر یا میسر نمی سازد. به علاوه شارژ کردن باتری خوابیده زمان بیشتری می برد و متناوب ساز ها برای کار کردن با شارژ نگه داری شده واقع در باتری ماشین شما طراحی شده اند.

با توجه به مطالب گفته شده ، جامپ باکس مناسب، می تواند شما را از شرایط سخت نجات دهد و آسیب های احتمالی  ناشی از رانندگی با باتری ماشین بدون شارژ به متناوب ساز شما را کاهش دهد. اگر که شارژر باتری ماشین در منزل داشته باشید در اسرع وقت باید شارژ باتری ماشین خود را انجام دهید، در غیر این صورت باید از دوستان و اطرافیان یا همسایگان حتی با پیاده شدن از ماشین و پیدا کردن نزدیکترین مکانیکی ، از آنها طلب کمک کنید. اگر در ابتدا به علت خاموش شدن ماشین خود مطمئن نیستید پس بهتر است سایر سیستم های برقی ماشین خود را کنترل کنید.

 

ویژگی های جامپ استارتر های قابل حمل

اگر شما تصمیم به خرید جامپ استارتر گرفته اید پس بهتر است که یک سری از ویژگی های آن را بدانید:

باتری داخلی با ظرفیت ذخیره بالا

کابل ها و گیره های زیاد

کمپرسورهای هوا

چراغهای اضطراری

رادیوها

گیربکس های جانبی 12 ولت

اینورترها

 

جامپ استارتر های پلاگین در مقابل جامپ استارترهای قابل حمل

از آنجا که جامپ استارترهای پلاگین که قابلیت نصب دارنر نسبت به جامپ استارتر های قابل حمل هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند شما باید هنگام خرید آنها را در نظر داشته باشید که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. البته که اگر بخواهید بین جامپ استارترهای قابل نصب و قابل حمل یکی را انتاخب کنید احتمالا انتخاب شما برای شارژ باتری ماشینتان جامپ استارترهای قابل حمل باشد چرا که هر کجتا که بخواهید بروید می توانید آن را با خود به همراه داشته باشید و استفاده کنید.

هر چند جفت و جور کردن یک جام استارتر قابل حمل بیا شارژر به این معنی است که شما می توانید باتری ماشینتان را زمانی که به منزل یا محلی مطمئن هم برسید شارژ کنید که موجب کاهش هزینه و دردسر های دیگر می شود.

 

جامپ باکس خود را برای شارژ باتری ماشینتان داشته باشید

از آنجا که جامپ باکس ها از باتری اسیدی با کابل های جامپر تشکیل شده اند ، پس از نظر فنی ساخت آن میسر است ( اگر چه خرید جامپ باکس معمولا ارزانتر از ساخت آن است ) .

برخی از تجهیزات تعمیراتی با اتصال  چندین باتری به یک دستگیره و سیم کشی آن به کابل های متنوع و در نهایت وصل کردن به یک جفت کابل جامپر ، این کار را انجام می دهند . این عمل یک نصب عالی است که مقدار زیادی ظرفیت شارژ را ذخیره می کند اما قابل حمل نمی باشد.

اگر می خواهید جامپ باکس شخصی خود را بسازید بهترین ( و ایمن ترین ) راه برای داشتن آن این است که در باتری ظرفیت بالای خود ، نرخ متنوع  جریان( CA  و  CCA ) و باکس باتری بزرگ با ظرفیت بالا که مناسب شما باشد را بسازید.

جامپ باکس قسمت مهم این معادله است چرا که باتری های ماشین اسیدی طبق میزان عمری که از آنها می گذرد ممکن است دچار نشتی و یا شارژ اضافه شوند.

البته آخرین موردی که شما برای ساخت جامپ باکس DIY خود نیاز دارید ، مجموعه ای از کابل های جامپر است. البته لازم نیست به صورت دائمی کابل های جامپر را به جعبه باتری وصل کنید ، اما در صورت تمایل می توانید این کار را انجام دهید.

مقالات

باتری ماشین با دیپ سایکل ها چقدر تفاوت دارد؟

۸ مشکل رایج که در باتری ماشین ممکن است با آن مواجه شوید

معاینات فنی ماشین برای رفتن به تعطیلات و سفر

۷ نکته برای افزایش عمر باتری ماشین

راهنما خرید باتری ماشین

راهنمای خرید بهترین شارژر و جامپ استارتر باتری ماشین

۱۰ تا از بهترین شارژرهای باتری ماشین برای خرید در سال ۲۰۱۹

جامپ استارتر یا جامپ باکس یا شارژر باتری ! کدام را انتخاب می کنید؟!

معاینات فنی ماشین برای رفتن به تعطیلات و سفر

راهنمای خرید بهترین شارژر و جامپ استارتر باتری ماشین

۱۰ تا از بهترین شارژرهای باتری ماشین برای خرید در سال ۲۰۱۹

۵ اصل خرید باتری ماشین با کیفیت

۵ باتری برتر ماشین در سال ۲۰۱۹

چگونه با شارژر، باتری ماشین را شارژ کنیم؟

محاسبه تاریخ تولید باتری های دلکور و هیوندا

شارژ باتری ماشین با آداپتور لپتاپ

باتری ماشین چه مدت عمر میکند ؟

چگونه عمر باتری خودرو را افزایش دهیم ؟

با داغی باتری ماشین چکار کنیم ؟

نحوه تعویض باتری ماشین

نحوه اتصال و نصب ایمن باتری ماشین

تست کامل باتری ماشین

جلوگیری از خالی شدن باتری ماشین در زمان پارک طولانی ماشین

انواع باتری های ماشین

بررسی سطح آب مقطر در باتری اسیدی

تکنولوژی PUREFLOW

تست باتری ماشین

ساختمان باتری خودرو

بازیافت باتری خودرو

کانال تلگرام فروش باتری ، کانال تلگرام فروشگاه باتری گوگل پلاس فروش باتری ماشین ، گوگل پلاس فروشگاه باتری ماشین
ایمیل فروشگاه باتری ماشین ، جیمیل فروشگاه باتری خودرو نقشه سایت فروشگاه باتری ماشین ، فروش باتری خودرو

فروشگاه باتری پیشرو بین الملل

آدرس : تهران ، خیابان امیرکبیر ، کوچه دولت آبادی ، پلاک 4

شماره تماس : 33941319-021   33941336-021

شماره موبایل : 09192109576

طراحی ، پشتیبانی و سئو وبسایت توسط سجّاد زمانی

کپی از مطالب سایت با ذکر منبع ، منعی ندارد

جامپ استارتر ، جامپ باکس ، شارژر باتری ماشین