• DELKOR
 • PUMA
 • ATLASBX
 • SOLITE
 • GLOBAL
 • CHEETAH
 • SBK
 • HEXA

فروش انواع باتری ماشین به همراه ارسال و نصب

تلفن تماس : ۳۳۹۴۱۳۱۹ - ۳۳۹۴۱۳۳۶ - ۰۹۱۹۲۱۰۹۵۷۶

نحوه جایگزینی باتری خودرو

چگونه باتری خودرو را جایگزین کنیم؟

آموزش گام به گام

مقالات > نحوه جایگزینی باتری ماشین

تصویر تعویض باتری ماشین ، عکی تعویض باطری حودرو ، راهنما تعویض باتری ماشین

در این مقاله قصد داریم به شما چگونگی جایگزینی باتری خودرو را آموزش دهیم. قصد داریم به شما بگوییم چگونه باید یک باتری ماشین را جایگزین کنید و دستورالعمل گام به گام در مورد فرآیند جایگزینی باتری خودرو را ارائه میدهیم .

تصویر باتری ماشین ، عکس باطری ماشین ، راهنما عیبیابی باطری ماشین

اگر مطمئن نیستید که باتری ماشین شما جایگزین شده باشد، توصیه می کنیم مقاله " چگونه باتری خودرو را تست نماییم " بخوانید. به این ترتیب شما متوجه خواهید شد آیا باید باتری ماشین شما نیاز به جایگزینی دارد ؟

 

فرآیند تعویض باتری خودرو شامل مراحل زیر است:

 1. خرید یک باتری ماشین جدید و گرفتن تمام ابزار لازم .
 2. جدا کردن باطری ماشین و خارج کردن باتری ماشین از ماشین .
 3. نصب یک باتری ماشین جدید در ماشینتان .

 

ما امیدواریم که هنگامی که شما این مقاله را میخوانید، هیچ سوالی برایتان باقی نماند و موفق به جایگزینی باتری خودرو خواهید شد.

 

مرحله 1

عکس باتری های ماشین ، تصویر باطریهای ماشین ، فروش باتری ماشین ، تعویض باطری ماشین

آماده سازی برای تغییر باتری خودرو

اگر می بینید که نیاز به جایگزینی باتری خودرو خود دارید، اولین کاری که باید انجام دهید خریدن باتری جدید ماشین است. اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد نکاتی که شما باید هنگام خرید یک باتری جدید خودرو توجه ویژه ای داشته باشید، می توانید مقاله زیر را بخوانید: "چگونه باتری خودرو مناسب خودروتان انتخاب کنید ؟" در این مقاله، ما تنها به نکات اصلی مربوط به موضوع می پردازیم:

 

 • لزوما نیازی به خرید یک باتری ماشین جدید از همان تولید کننده که قبلا باتری خودرو را از آن خریداری کردید نیست . شما میتوانید از هر برندی که دوست دارید و به آن اعتماد دارید باتری ماشینتان را خریداری کنید .

 

 • شما باید به تاریخ تولید باتری ماشین جدید توجه کنید. از آنجا که شما نمی توانید بررسی کنید که شرایط نگهداری باتری خودرو چگونه است ، بهتر است که یک باتری ماشین که تولیدش بیش از 4 ماه نیست ، خریداری کنید. اگر بخواهید کمتر پول بپردازید و یک باطری اتومبیل دست دوم بخرید، قبل از اینکه باتری را بخرید، بهتر است آن را آزمایش کنید (شما می توانید در مورد آزمایش باتری ماشین مقالات زیر بخوانید) :

 

 • ما توصیه میکنیم باتری برای ماشینتان بخرید که ویژگیهایش مانند ویژگیهای باتری قبل است در صورتی که از آن باتری راضی بودید . با این حال اگر میخواهید در آینده دچار مشکلی نشوید بهتر است باتری که هیچ نقص و عیبی ندارد را بخرید تا خیالتان بابت همه چیز راحت باشد .
 • ضمانتنامه : بعضی از تولیدکنندگان باطری ماشین را با ضمانت نامه 6 ماهه معتبر ارائه می دهند. برای خریدار باتری ماشین باید مدت زمان اعتبار ضمانتنامه باتری ماشین مهم باشد .

شما یک باتری ماشین جدید خریداری کرده اید. در حال حاضر لازم و ضروری است در مورد ابزارهایی که برای جایگزینی باتری خودرو نیاز است بگوییم .

راهنما ابزارهای تعویض باطری ماشین ، چگونه باتری ماشین را عوض کرد ، اتصال باتری ماشین به ماشین
 1. آچار که اندازه اش مناسب  باز کردن ترمینال های باتری شما باشد (بهتر است آچار از 8 تا 13 میلیمتر داشته باشید)
 2. دستکش پلاستیکی. اگر ترمینال های باتری شما سولفاته شده باشد یا الکترولیت از باطری اتومبیل سرریز بر روی باتری ماشین شده باشد ، شما نیاز به دستکش های پلاستیکی دارید.
 3. برس فلزی یا سمباده برای تمیز کردن سولفاته از پایانه های باتری خودرو.
 4. پارچه یا هر چیز دیگری از جنس پارچه که شما نیازی به آن ندارید مانند لباسهای کهنه . شما باید چیزی برای تمیز کردن باتری قدیمی ماشین خود از گرد و غبار، خاک و سولفاته داشته باشید.
 5. ترمینالهای باتری ماشین را با اسپری پاک کننده تمیز ( آئروسل  ) کنید همچنین شما میتوانید از هر ماده دیگری که از آن برای پاک کردن اجسام استفاده میکنند استفاده کنید .

 

مرحله 2

قطع برق باتری قدیمی

برای جدا نمودن باتری قدیمی ماشینتان ، باید کلاهک ماشین را باز کنید. (اغلب اوقات، یک اهرم یا یک دکمه خاص برای جدا کردن کلاهک باتری ماشین در ماشین وجود دارد) ولی در بعضی ماشینها به طور کل کلاهکی در باتری ماشین وجود ندارد .

 

قبل از شروع به قطع کردن باتری قدیم ماشینتان ، باید تمام دستگاه هایی را که انرژی الکتریکی دریافت میکنند را خاموش کنید سپس اگر موتور روشن است موتور را خاموش کرده و سوییچ را بیرون بیاورید.

عکس باز کردن باتری ماشین ، باتری ماشین را چگونه باز کنیم ، قطع اتصالات باطری ماشین

اگر بار اول است که باطری اتومبیلتان را جایگزین میکنید و تجربه ای در این خصوص ندارید ، ترفند زیر ممکن است برای شما مفید باشد: هنگامی که هنوز باتری ماشین شما متصل است، عکس از باتری ماشین بگیرید. با این کار شما با رجوع به عکس میفهمید که چگونه باتری ماشین را نصب کنید و کابل مشکی و قرمز به کدامیک از پایانه ها متصل هستند .

 

قبل از برداشتن باتری ماشین ، باید آن را بررسی کنید . اگر باتری قدیمی ماشین شما آسیب دیده باشد. مثلا سوراخهایی وجود داشته باشد که از طریق آن الکترولیت از داخل باتری بیرون میریزد. اگر چنین باشد، ممکن است با لمس کردن باتری دچار سوختگی شیمیایی شوید. به همین دلیل اگر هر گونه شکاف در سطح باتری ماشین خود و یا حفره ای که از طریق آن الکترولیت بیرون آمده دیدید، شما باید دستکش پلاستیکی ضخیمی دستتان نمایید. سپس باتری را بردارید .

تصویر قطع کردن اتصالات باتری ماشین ، عکس جدا کردن اتصالات باطری ماشین ، قطع اتصال باتری ماشین ، راهنما تعویض باطری ماشین

برای جدا کردن باتری ماشین ابتدا باید ترمینالهای باطری ماشین را با استفاده از آچار10 میلیمتری باز و سپس جدا کنید ( با هر آچاری که ترمینالها از باتری باز شود و جدا شود میتوان انجام داد )  .

شما باید ترمینال منفی (-) باتری خودرو را جدا کنید و سپس ترمینال مثبت (+)  باتری خودرو را جدا کنید. به طور معمول، سیم سیاه و سفید منفی (-) و سیم قرمز مثبت (+) است . شما باید ترمینال باتری خودرو را به این شکل جدا کنید ،  در غیر این صورت، اتصال کوتاه ممکن است رخ دهد. اگر شما نمی توانید سیم را از ترمینال باتری جدا کنید ، بهتر است سیم را تکان دهید به سمت طرفین تا جدا شدنش آسان شود  . نکته این است که تر مینال باتری که از جنس سرب است و نوک سیم که از جنس مس است بخاطر اینکه مدت زمان زیادی به یکدیگر متصل بودند ممکن است به سختی از هم جدا شوند به همین دلیل جدا کردنشان کمی سخت باشد .

باز کردن باتری ماشین ، بیرون آوردن باطری ماشین ، تعمیر باتری ماشین ، فروش باطری ماشین

معمولا باتری ماشین با یک صفحه نگهدارنده محکم به قفسه ماشین بسته میشود ، برای اینکه باتری بر روی این قفسه تکان نخورد باتری ماشین را با پیچ به صفحه  نگهدارنده محکم میبندند ، پیچها اکثرا دو طرف باتری هستند و بسته میشوند تا باتری سر جای خود محکم قرار گیرد . شما برای باز کردن این پیچ ها به آچار نیاز دارید . هنگامی که پیچ و مهره شل شد ، شما می توانید صفحه نگهدارنده که روی باتری ماشین قرار دارد را بیرون بیاورید و باتری ماشین خود را از ماشین خارج کنید .

 

مرحله 3

نصب و اتصال باتری جدید خودرو

قبل از شروع به نصب و اتصال باتری جدید ماشینتان به ماشین ، باید خاک و سولفاته پایانه های باتری خودرو را تمیز کنید. برای انجام این کار می توانید یک تکه کاغذ یا یک برس فلزی استفاده کنید. علاوه بر این، شما به سنباده با مایع ضد آب ( داپلر ضد آب ) نیاز دارید .

عکس سولفاته بر روی ترمینال باتری ماشین ، تمیز کردن باتری ماشین ، سولفاته شدن باتری ماشین ، تصویر تمیز کردن سولفاته باتری ماشین

شما همچنین باید قفسه ای را که باتری ماشین بر رویش قرار میگیرد بررسی کنید. در صورتی که در آنجا خاک و سولفاته وجود داشته باشد، باید قفسه را تمیز نمایید .

حالا با انجام کارهای گفته شده در بالا ، شما میتوانید باتری جدید را نصب کنید و مطمئن شوید که نحوه قرار گیری باتری بر روی ماشین درست و اصولی است بهترین روش این است که نحوه قرار گیری باتری جدید مانند نحوه قرار گیری باتری قبلی باشد . باتری را به صفحه نگهدارنده با پیچ محکم ببندید .

عکس باتری ماشین ، تصویر جایگزینی باطری ماشین ، تصویر تغییر باتری ماشین ، آمپر باطری ماشین ، فروشگاه باتری اتمی ماشین ، فروشگاه باطری اتمی ماشین

توجه: شما باید باتری جدید ماشین را به درستی نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که باتری ماشین به گونه ای بر روی ماشین قرار گرفته باشد که شما بتوانید سیم را به پایانه های باتری ماشین وصل کنید .

 

اتصال باتری جدید خودرو با پیروی از قوانین ایمنی

 

اتصال باتری جدید با پیروی از قوانین ایمنی به این معنی است که شما باید همه کارهایی که در هنگام جدا کردن اتصالات باتری انجام دادید را بصورت معکوس انجام دهید ( مهندسی معکوس ) . به عبارت دیگر، ابتدا باید سیم مثبت یعنی قرمز را به باتری وصل کنید. مطمئن شوید که آن را به خوبی وصل کرده اید. پس از آن، سیم منفی ، سیم سیاه را به باتری متصل کنید.

تصویر اتصال کابلهای برق ماشین به باتری ماشین ، تصویر ترتیب اتصال ترمینالهای باتری ماشین  ، فروشگاه باتری اتمی ماشین ، فروشگاه باطری اتمی ماشین

حالا شما می توانید ترمینال های باتری خودرو را با یک اسپری پاک کننده ( آئروسل ) مخصوص که از سولفاته شدن ترمینال باتری محافظت می کند آغشته نمایید ، بعد از این کار سعی کنید ماشین را روشن کنید. اگر باطری جدیدی مشکلی ندارد و از نظر شارژ شدن مشکلی ندارد ، رانندگی کنید.

 

مقالات

باتری ماشین با دیپ سایکل ها چقدر تفاوت دارد؟

۸ مشکل رایج که در باتری ماشین ممکن است با آن مواجه شوید

معاینات فنی ماشین برای رفتن به تعطیلات و سفر

۷ نکته برای افزایش عمر باتری ماشین

راهنما خرید باتری ماشین

راهنمای خرید بهترین شارژر و جامپ استارتر باتری ماشین

۱۰ تا از بهترین شارژرهای باتری ماشین برای خرید در سال ۲۰۱۹

جامپ استارتر یا جامپ باکس یا شارژر باتری ! کدام را انتخاب می کنید؟!

معاینات فنی ماشین برای رفتن به تعطیلات و سفر

راهنمای خرید بهترین شارژر و جامپ استارتر باتری ماشین

۱۰ تا از بهترین شارژرهای باتری ماشین برای خرید در سال ۲۰۱۹

۵ اصل خرید باتری ماشین با کیفیت

۵ باتری برتر ماشین در سال ۲۰۱۹

چگونه با شارژر، باتری ماشین را شارژ کنیم؟

محاسبه تاریخ تولید باتری های دلکور و هیوندا

شارژ باتری ماشین با آداپتور لپتاپ

باتری ماشین چه مدت عمر میکند ؟

چگونه عمر باتری خودرو را افزایش دهیم ؟

با داغی باتری ماشین چکار کنیم ؟

نحوه تعویض باتری ماشین

نحوه اتصال و نصب ایمن باتری ماشین

تست کامل باتری ماشین

جلوگیری از خالی شدن باتری ماشین در زمان پارک طولانی ماشین

انواع باتری های ماشین

بررسی سطح آب مقطر در باتری اسیدی

تکنولوژی PUREFLOW

تست باتری ماشین

ساختمان باتری خودرو

بازیافت باتری خودرو

کانال تلگرام فروش باتری ، کانال تلگرام فروشگاه باتری گوگل پلاس فروش باتری ماشین ، گوگل پلاس فروشگاه باتری ماشین
ایمیل فروشگاه باتری ماشین ، جیمیل فروشگاه باتری خودرو نقشه سایت فروشگاه باتری ماشین ، فروش باتری خودرو

فروشگاه باتری پیشرو بین الملل

آدرس : تهران ، خیابان امیرکبیر ، کوچه دولت آبادی ، پلاک 4

شماره تماس : 33941319-021   33941336-021

شماره موبایل : 09192109576

طراحی ، پشتیبانی و سئو وبسایت توسط سجّاد زمانی

کپی از مطالب سایت با ذکر منبع ، منعی ندارد