دکتر باتری، فروش باتری ماشین در محل، پرداخت در محل.

چگونه با شارژر، باتری ماشین را شارژ کنیم؟

بازدید: 11,507 بازدید

ویدیو آموزش شارژ باتری ماشین

برای صرفه جویی در هزینه هایتان میتوانید باتری را شارژ کنید تا چند سال دیگر از آن استفاده کنید.

راحت ترین و بهترین راه زمانی که باتری ماشینتان عمرش تمام شده ، خرید باتری ماشین جدید است .

یک دستگاه شارژر برای باطری ماشین ، دستگاهی ارزان قیمت اما بسیار مفید است که به شما کمک می کند باتری را شارژ کنید. آیا میخواهید بدانید یک دستگاه شارژ، باطری ماشین را چگونه شارژ می کند؟ پس با ما این مقاله را بخوانید.

 

شارژ باتری ماشین با ترانس

 

در واقع، همه چیز ساده است. یک دستگاه شارژر برای شارژ باطری اتومبیل از برق یک منبع برق شهری و یک سوکت برای شارژ نمودن باطری اتومبیل استفاده میکند . یک خروجی منفی و یک خروجی مثبت دارد که به ترمینال های باتری وصل میشوند. باطری ماشین متوسط با ظرفیت حدود 48 ساعت آکورد شارژ می شود. این به این معنی است که یک باتری جریان را ظرف 48 ساعت فراهم میکند ،شارژر با شدت جریان 2 آمپر در عرض 24 ساعت، با شدت جریان 8 آمپر در عرض 6 ساعت و غیره باتری را شارژ میکند.

 

در واقع یک دستگاه شارژ برق را برای ذخیره در یک باطری اتومبیل انتقال میدهد ،این یک توضیح ساده از کار یک شارژر باتری ماشین است. بعد از شارژ شدن باتری ماشین ، میتوان از باتری استفاده کرد. به عنوان یک قاعده این مطلب را به ذهنتان بسپارید، شارژ کردن یک باتری ماشین زمانی که دو آمپر درونش باقی مانده باشد ضروری است. در نتیجه، یک باتری ماشین را می توان به طور کامل ظرف 48 ساعت با 48 آمپر شارژ کرد. با این حال، دستگاه های شارژ مختلفی وجود دارد که به شما اجازه می دهد سرعت شارژ را تغییر دهید.

 

 دستگاه شارژ با سرعت شارژ از 2 تا 10 آمپر در بازار وجود دارد. هر چه شدت جریان شارژر را بالا ببریم ، باتری زودتر شارژ می شود. با این حال، شارژ سریع باتری توصیه نمیشود ، زیرا ممکن است صفحات باتری اتومبیل بسوزند. هرچه شارژ یک باتری ماشین آرامتر باشد بهتر است . مانند غذایی که روی گاز با شعله ملایم پخته میشود .

خواندن  معاینات فنی ماشین برای رفتن به تعطیلات و سفر

 

شما میتوانید به تجربیاتی در رابطه با باتری ماشین با انجام یک سری آزمایش ساده دست پیدا کنید این آزمایشات به شما نشان میدهد میزان جریان برق لازم برای تجهیزات مختلف ماشین چه مقدار است .به طور مثال، اگر چراغ جلو ماشین نورش کم باشد به صورت میانگین 8 تا 10 آمپر باتری ماشین ندارد.

یک دستگاه شارژ معمولی شامل یک ترانسفورماتور و یک یکسو کننده جریان است که کارش این است که 220 ولت جریان متناوب را به 12 ولت جریان مستقیم تبدیل کند . علاوه بر این ،دستگاههای شارژ باتری امکاناتی نظیر تنظیم مقدار جریان انتقالی به باتری دارند که میتوان باتری را با بالاترین سرعت شارژ کرد.

آموزش گام به گام

چگونه باتری ماشین را شارژ کنیم؟

اولین کار برای شارژ باتری ماشین ، جدا کردن باتری از ماشین است . با جدا کردن دو سیم ماشین از ترمینالهای باتری عملیات خارج کردن باتری ماشین از ماشین شروع میشود.

ولی این تمام کار نیست با جدا کردن سیمهای برق از ترمینالهای باتری تمام دستگاههای برقی خودرو خاموش میشود این بدان معنی است که حتی یک چراغ هم نباید روی داشبورد روشن بماند .

کلید سوِییچ باید خاموش شود و سیستم صوتی خودرو باید خاموش شود و دیگر سیستمهای برقی خودرو که برقشان را فقط از باتری ماشین تامین میکردند باید خاموش شوند.

اتصال باتری به دستگاه شارژ

به یاد داشته باشید قبل از اینکه فرآیند شارژ باتری خودرو را آغاز کنید، همیشه سطح الکترولیت را بررسی کنید. یک محفظه کوچک مخصوص این کار روی باتری ماشین وجود دارد که به شما کمک می کند تا از سطح مقدار الکترولیت مطلع شوید. در صورت لزوم، الکترولیت بیشتری به داخل باطری ماشین بریزید.سپس ترمینالهای باتری را تمیز کنید. سیم مثبت (+) دستگاه شارژ را به ترمینال مثبت باتری وصل کنید و سیم منفی را به ترمینال منفی باتاری وصل کنید. به طور معمول، گیره سیم مثبت قرمز است و اندازه ترمینال باتری مثبت بزرگتر از ترمینال منفی است.

خواندن   ۵ باتری برتر ماشین در سال ۲۰۱۹

دستگاه شارژ را به پریز برق وصل کنید و آن را روشن کنید. سنسوری روی شارژر آمپر را به شما نشان می دهد که نشانه دهنده ی شارژ شدن باتری است. اگر دستگاه شارژر امکان تنظیم اتوماتیک شدت جریان را نداشته باشد، باید آن را به صورت دستی تنظیم کنید. حداکثر مقدار شدت جریانی که میتوان تنظیم کرد به میزان 10٪ از ظرفیت باتری است. بهترین مقدار شدت جریان 5درصد از آمپر باتری ماشین است. به طور مثال یک باتری ماشین 60 آمپری را بهتر است با 3 آمپر ،شارژ کنید.

اگر شما شارژ را تا 6 آمپر افزایش دهید، ممکن است باتری خودروتان آسیب ببیند . به یاد داشته باشید که هرچه شدت جریان شارژر را پایین تر تنظیم کنید ، زمان بیشتری برای شارژ شدن باطری اتومبیل نیاز دارید. با این حال، عمر مفید باتری خودرو با شارژ کردن با شدت جریان کم طولانی تر خواهد شد.

آیا می توانم باتری خودرو خود را در سرما شارژ کنم؟

بله ، شما میتوانید! باتری ماشین در حالی که شارژ میشود ،گرم هم میشود. با این حال، دمای الکترولیت باید بالاتر از صفر باشد. در زمستان زمانی که با ماشینتان رانندگی میکنید و هوا بسیار سرد است ، زمانی که درجه حرارت ، کمتر از صفر است حتی اگر دینام ماشین به خوبی به باتری اتومبیل کمک کند نباید باتری را در آن هوای سرد شارژ کنید. برای شارژ کردن باتری ماشین باید درجه حرارت باتری را در نظر بگیرید چون در هوای بسیار سرد ممکن است الکترولیت یخ زده باشد و زمانی که الکترولیت باتری یخ زده و شارژر را به باتری وصل کنید ،باتری شارژ نمیشود.

بهترین راه حل انتقال باتری ماشین به محلی گرم تا یخ زدگی الکترولیتها رفع شود سپس شارژ باتری را شروع کنید.

خواندن  ۷ نکته برای افزایش عمر باتری ماشین

 

چگونه بفهمیم که باتری ماشین کاملا شارژ شده است؟

بر روی دستگاه شارژر یک نمایشگر درجه آمپر وجود دارد که به شما نشان میدهد شدت جریان چقدر است. در صورتی که شدت جریان در صفحه نمایشگر عددی کمتر از عدد تنظیم شده نشان دهد این بدان معنی است که شارژ باتری کامل است . زمانی که دستگاه شارژر نتواند به باتری برق برساند آمپر دستگاه شارژ کم میشود و نشان میدهد باتری پر است . شارژ زیاد باتری خطراتی هم مانند خراب شدن باتری دارد.

چگونه تخلیه کامل (دشارژ) یک باتری ماشین در عمر باتری تاثیر میگذارد؟

تخلیه کامل باتری بر عمر باتری ماشین تاثیر منفی میگذارد.

در مورد باتری های امروزه تخلیه کامل شارژ برای عمر باتری خطرناک است .تولید کنندگان باتری در مورد باتری هایی که کل شارژشان را از دست داده اند هشدار میدهند که حتی اگر یک بار هم تخلیه شارژ کامل (دشارژ) شده باشند .ممکن است دیگر نتوان از آنها استفاده کرد.

 

چقدر طول می کشد تا باتری خودرو به طور کامل شارژ شود؟

هنگامی که الکترولیت باتری شروع به جوشیدن می کند، باتری خودرو کاملا شارژ شده است. معمولا 8تا10 ساعت به عنوان زمان متوسط برای شارژ باتری خودرو درنظر گرفته می شود. با این حال، زمان ذکر شده نسبی است. در واقع، زمان لازم برای شارژ باطری اتومبیل ممکن است متفاوت باشد و بستگی به میزان شارژ باتری اتومبیل دارد.

 

خلاصه مقاله :

به منظور افزایش طول عمر باتری خودرو بهتر است باتری را به تدریج شارژ کنید. جریان ایجاد شده توسط دستگاه شارژ باید مستقیم باشد.همچنین دستگاه شارژ شامل ترانسفورماتورهایی است که جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل می کنند.بعلاوه ، شارژ باتری ماشین در صورت نیاز باعث ایجاد ولتاژ پایدار و حفاظت از باتری ماشین میشود . با شارژ باتری ماشین میتوانید چند سال اضافه تر از باتری استفاده کنید.

دسته‌بندی دانستنیهای باتری ماشین
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

یک پاسخ به “چگونه با شارژر، باتری ماشین را شارژ کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
Call Now Button