دکتر باتری، فروش باتری ماشین در محل، پرداخت در محل.

۵ اصل خرید باتری ماشین با کیفیت

بازدید: 831 بازدید

خرید جنس ارزان‌قیمت معمولاً راهیست برای اینکه پول کمتری خرج کنید . اما جنس باکیفیت پول بیشتری را در دراز مدت برای شما ذخیره میکند . هنگامی که به فکر مراقبت و نگهداری از خودرو هستید باتری ماشین هم به ذهنتان میاید که باید سالم و بی عیب باشد . اگر یک باتری میخواهید که شما را در راه نگذارد و خرابی بی دلیل نداشته باشد بهتر است باتری با کیفیت و نو بخرید چون اگر باتری کم کیفیت و دست دوم بخرید معلوم نیست تا کی برایتان کار کند. خرید باتری با کیفیت و نو یک سرمایه‌گذاری عاقلانه باکیفیت است .

ماشین شما نیازمند یک باتری قوی ، محکم ، باکیفیت است تا بتوانید به آن اعتماد کنید . در هنگام خرید باتری ماشین باید به یک سری مشخصه ها مانند قیمت ، اندازه ، آمپراژ ، گارانتی و مارک توجه نمود . باتری ماشین در ساختش دانش و قدرت نهفته است .باتری خودرو ، قلب و روح ماشین شماست که به خودرو شما متصل است.

خرید باتری باکیفیت نه تنها در دراز مدت در وقت و پولتان صرفه جویی میکند بلکه مزایای متعدد دیگر هم دارد .

1. جلوگیری از خرابی باتری ماشین

خرابی باتری ماشین اساسی‌ترین مشکل باتری خودرو هاست . باتری باید بتواند به خوبی کار کند تا همه چیز را تحت کنترل داشته باشد . مخصوصاً در هوای سرد . باتری ماشین ارزان‌قیمت برای تأمین قدرت برق کافی برای خودرو در حال حرکت غیر قابل اعتماد است . اگر نوع و اندازه اشتباه باتری برای ماشین انتخاب و خریداری کنید باتری با خرابی زودرس مواجه می‌شود .

خواندن  باتری‌های خودرو، قدرتی که سیستم‌های برقی را به جریان می‌اندازد

دمای هوای سرد عامل اصلی خرابی باتری ماشین است . باتری خودرو حتی اگر بهترینشان هم باشد به مرور در هوای سرد خراب خواهد شد . خرید یک باتری ماشین با کیفیت کمک میکند تا از خرابی زودتر از موعد باتری جلوگیری شود .

2. باتری با طول عمر بالا را بخرید

یکی از بزرگترین مشکلات باتری ماشین ارزان‌قیمت طول عمر کمشان است . قبل از خرید باتری ماشین بدانید چقدر عمر میکند . باتری که قصد خریدنش را دارید بهتر است طول عمر بیشتری داشته باشد .

باتری ماشینی را خریداری کنید که تاریخ تولیدش جدیدتر باشد . قدرت باتری که جدیداً تولید شده است نسبت به دیگر باتری ها که کمی قدیمی تر تولید شده‌اند بیشتر است .

 برای مشخص کردن اینکه چقدر باتری جدید است، همیشه  تاریخ تولید را بررسی کنید.

به طور متوسط باتری های با کیفیت سه سال یا بیشتر بر روی خودرو عمر میکنند. باتری های کیفیت بالا میتوانند در طول این سه سال بخوبی کار کنند ، البته توصیه می‌شود باتری حداقل سالی یک بار بررسی شود . عادات رانندگی ، آب و هوا و سفرهای مکرر کوتاه مدت عواملی است که میتواند بر روی عمر باتری تأثیر بگذارد ولی هرچه باتری که خریداری میکنید با کیفیت تر باشد تأثیرات منفی این عوامل کمتر است . اگر بر روی خودروتان تجهیزات و ابزار برقی اضافی مانند سیستم روشنایی ، ضبط ، تلویزیون وجود دارد برای کم نشدن طول عمر باتری بهتر است از باتری با کارایی بیشتر استفاده کنید .

3. تعمیر و نگهداری باتری ماشین

روز به روز باتری های ماشین استانداردشان بالاتر می‌رود و در تکنولوژی پیشرفت فراوان کرده‌اند ، به طور کلی نیازی به نگهداری خاصی ندارند. باتری های امروزه مانند باتری های قدیمی دیگر نیازی به اضافه کردن آب باتری یا آب مقطر ندارند چون باتری های جدید که اصطلاحاً در بازار باتری ماشین اتمی میگویند محفظه ای برای ورود آب باتری یا آب مقطر ندارند و پلمپ و مهر و موم هستند . گرچه دیگر نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند اما حداقل سالی یک بار نیاز به بازبینی هستند .

خواندن  تست باتری ماشین

ترمینال باتری با دستمال پارچه ای خیس شده به نوشابه تمیز شوند و خاک و سولفاته شان گرفته شود . کابل های برق متصل به باتری نباید هیچ گونه پوسیدگی و صدمه ای داشته باشند.

باتری های از نوع اسیدی که دارای محفظه ای برای ریختن محلول الکترولیت یا آب باتری دارند  (مخلوطی از اسید سولفوریک و آب) دارند مقدار بسیار کمی نیاز به این محلول دارند . این مدل باتری ها نهایتاً سالی دوبار نیاز به این محلول دارند.

4. فن آوری های پیشرفته در باتری ماشین

باتری با کیفیت بالا با فن آوری های پیشرفته عرضه می شود، بنابراین رسایی و عمر شان افزایش می یابد. تحولات در فن آوری های سلولی لیتیوم به طور قابل توجهی کیفیت بسیاری از باتری های خودرو را افزایش داده است، به این ترتیب رانندگان می توانند در پولشان صرفه جویی کنند. باتری هایی که دارای کیفیت بالاتری نسبت به باتری های ارزان قیمت هستند، با استفاده از تکنیک های مهندسی عالی در کارخانجات معتبر ساخته می شوند. این باتری ها همچنین با مواد با کیفیت بالا طراحی شده اند.

5. باتری های با کیفیت گارانتی طولانی مدت دارند

مدت زمان گارانتی یک شاخص بزرگ در کیفیت محصول است. اگر سازنده معتقد به برتر بودن دستگاه باشد، ضمانت نامه های طولانیتری را در اختیار شما قرار می دهد . نگاهی به باتری های خودرو با گارانتی تعویض سه ساله بیندازید.

اگر برایتان مهم است که باتری را مدت زمان طولانی در خودروتان داشته باشید بهتر است باتری با کیفیت بخرید که مسلماً پول بیشتری هم برای خریدش باید هزینه کنید .

خواندن  محاسبه تاریخ تولید باتری ماشین

 برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد اینکه چه مدل باتری هایی کیفیتشان بالاتر است، امروز با ما تماس بگیرید.

دسته‌بندی دانستنیهای باتری ماشین
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
Call Now Button