دکتر باتری، فروش باتری ماشین در محل، پرداخت در محل.

باتری رنو داستر

بازدید: 59 بازدید

باتری مناسب رنو داستر: ۷۴ آمپر

رنو داستر (Renault Duster) یا داچیا داستر (Dacia Duster) خودرویی است که از سال ۲۰۰۹ توسط شرکت داچیا رومانی و رنو فرانسه طراحی گردیده‌است و در داچیا در رومانی و رنو هندوستان و رنو برزیل و روسیه و کلمبیا و اندونزی تولید گردیده‌است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور جلو و خودرو چهار چرخ محرک بوده طول نسل اول آن در حالت طبیعی ۴٬۳۱۵ میلیمتر (۱۶۹٫۹ اینچ) است. سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۶ دنده به صورت دستی یا ۵ دنده خودکار می‌باشد. این خودرو همانند تندر ۹۰ و رنو ساندرو، در بازارهایی که نام رنو از داچیا معتبرتر و شناخته شده تر است با نام رنو عرضه می‌شود. اما در بازارهایی که هم داچیا و هم رنو به رسمیت از سوی مردم شناخته شده با نام داچیا عرضه می‌شود. این خودرو نیز همانند لوگان و ساندرو با پلت فرم بی۰ داچیا عرضه می‌شود که محصول گروه رنو-نیسان است و برروی نیسان جوک هم به کار رفته‌است.
رنو داستر در دو نوع تک و دو دیفرانسیل مجوز واردات را گرفته‌است که هر دوی آن‌ها از سوی نگین‌خودرو پیش فروش می‌شود و هر دو مدل با گیربکس اتوماتیک عرضه می‌شوند.

نسل اول (۲۰۰۹–۲۰۱۸)

در سال ۲۰۱۴ ۴۰٪ داسترهای فروش رفته با برند داچیا و ۶۰٪ با برند رنو عرضه شدند. مقداری از این خودرو نیز در هند و روسیه به نام نیسان ترانو فروش رفته‌است.

طراحی

داستر اولین بار در سال ۲۰۰۹ عرضه شد. عرضه رسمی آن در ماه مارس ۲۰۱۰ آغاز شد. این خودرو بر پایه پلتفرم B0 است. داستر به دو صورت تکدیفرانسیل و دو دیفرانسیل عرضه شده‌است. در مدل دو دیفرانسیل از تکنولوژی نیسان استفاده شده‌است.
در سال ۲۰۱۳ نسخه فیس لیفت داستر عرضه شد. در این مدل قسمت جلو و عقب خودرو تغییرات ظاهری کردند.

خواندن  باتری تندر ۹۰

امنیت

داستر دارای ترمزهای ABS، تکنولوژیEBD, EBA و ESC است. در قسمت صندلیهای جلو دو ایربگ و دو ایربگ در قسمت کناری تعبیه شده‌است. در سال ۲۰۱۱ داستر توسط یورو NCAP مورد آزمایش ایمنی قرار گرفت و امتیاز ۷۴٪ برای بزرگسالان و ۷۸٪ برای کودکان دریافت کرد.

فروش

داستر در اروپا، ترکیه، الجزایر، مراکش در سال ۲۰۱۰ به قیمت ۱۱۹۰۰ یورو عرضه شد. در رومانی قیمت آن ۱۰۵۰۰ یورو تعیین شد. از جون ۲۰۱۰ داستر در اوکراین، اردن، سوریه، مصر، لبنان و کشورهای حاشیه خلیج فارس با برند رنو عرضه شد. داستر از سال ۲۰۱۲ در روسیه به قیمت ۱۴۴۰۰ دلار عرضه گردید. داستر از سال ۲۰۱۲ در انگلستان و اسکاتلند به قیمت ۱۰۰۰۰ پوند عرضه شد و چندین جایزه دریافت کرد. از سال ۲۰۱۲ داستر در هند نیز عرضه گردید. از سال ۲۰۱۳ فروش داستر در آفریقای جنوبی آغاز شد. داستر از سال ۲۰۱۲ در کلمبیا به فروش رفت.

نسل دوم (۲۰۱۸)

از سال ۲۰۱۸ مدل جدید داستر به نام داستر ۲ عرضه شد.

منبع : ویکی پدیا

دسته‌بندی مدل ماشین
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
Call Now Button