دکتر باتری، فروش باتری ماشین در محل، پرداخت در محل.

باتری پژو ۳۰۸

بازدید: 62 بازدید

باتری مناسب: 60 آمپر

نام خودرو : پژو 308
باطری فابریکی : ۵۰ آمپر
قابلیت استفاده از باطری ۵۰ آمپر ، 55 آمپر ، 60 آمپر و 62 آمپر
باطری پیشنهادی : ۶۰ آمپر

فروشگاه باتری ماشین پژو 308 ، عکس باطری ماشین پژو 308

ویدیو آموژش تعویض باتری پژو 308

پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ (Peugeot 308) یک خودروی خانوادگی کوچک (در کلاس C) است که توسط پژو تولید می‌شود. این خودرو در ۵ ژوئن ۲۰۰۷ رونمایی گردید و در سپتامبر همان سال به بازار ارائه شد. توسعه این خودرو با نام پروژه T7 انجام شد و این خودرو اولین مدل از نسل هشتم (X08) محصولات پژو می‌باشد. طیف وسیعی از موتورهای بنزینی و دیزل برای ۳۰۸ قابل نصب است. در مارس سال ۲۰۱۱ بر روی ۳۰۸ فیس لیفتی انجام شد و در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش درآمد. نسل دوم این خودرو با چهره و امکاناتی کاملاً متفاوت در پاییز سال ۲۰۱۳ معرفی شد و توانست در سال ۲۰۱۴ مقام خودروی سال اروپا را کسب کند.

تاریخچه پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ از سبک طراحی خودروی کانسپت پژو ۹۰۷ در چراغ‌ها، خطوط دینامیکی و آیرودینامیکی بهره می‌برد. این موضوع به دلیل آنست که طراحی این دو خودرو به صورت موازی و توسط تیم طراحی با سرپرستی جرارد وِلتر پیش می‌رفت. در زمینهٔ کیفیت و محصول نهایی، پژو خودروسازان آلمانی به ویژه آئودی را هدف گرفته بود؛ مخصوصاً مدل آئودی ای۳ که هم کلاس و هم قیمت این خودرو نیز بود.
در سپتامبر ۲۰۰۷، مدل ۵ در هاچ بک آن معرفی و جایگزین پژو ۳۰۷ شد. پس از آن در دسامبر همان سال مدل ۳ درب و در آوریل ۲۰۰۸ مدل استیشن واگن آن معرفی شد. در ادامهٔ جایگزینی‌ها، پژو ۳۰۸ سی سی در مارس ۲۰۰۹ به عنوان جایگزین پژو ۳۰۷ سی سی معرفی شد. در سپتامبر سال ۲۰۰۷از کانسپت پژو ۳۰۸ آر سی زد در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شده بود که یک خودروی کوپه اسپرت براساس پژو ۳۰۸ بود که در نوامبر ۲۰۰۹ با حذف نام ۳۰۸ از آن، با نام پژو آر سی زد تولید شد.
در سال ۲۰۱۰ تولید نسخهٔ ۳درب آن متوقف می‌شود و در نهایت در سال ۲۰۱۱، نسل دوم آن با امکانات متفاوت نسبت به نسل اول و موتورهای جدیدتر معرفی می‌گردد.

نسل اول پژو ۳۰۸ (۲۰۰۷–۲۰۱۳)


پژو ۳۰۸ به عنوان جانشین پژو ۳۰۷ در ۵ ژوئن ۲۰۰۷ به بازارهای جهانی معرفی شد. فاز یک این خودرو دارای ضریب درگ ۰٫۲۹ بود که در فاز دوم، به مقدار ۰٫۲۸ رسید.

تولید این خودرو در سوشو و مولوز فرانسه آغاز شد، بعداً خطوط تولید آن در سال ۲۰۱۰ در روسیه و ۲۰۱۲ در آرژانتین راه اندازی شد. فاز یک این خودرو دربین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ با تنوع اتاق‌های ۳ و ۵ درب هاچ بک، ۴ درب سدان (مخصوص بازار چین)، ۵ درب استیشن و ۲ درب کروک تولید شد. فاز دوم نیز در بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ تولید شد که در آن، تولید نسخهٔ ۳ درب هاچ بک متوقف شده بود. در نهایت در سال ۲۰۱۱، نسل دوم پژو ۳۰۸ با امکانات متفاوت نسبت به نسل اول و موتورهای جدیدتر معرفی گشت.

بدنه‌ها

هاچ بک پژو ۳۰۸ ، GTi
پژو ۳۰۸ نسل اول، به دو صورت هاچ بک ۵ درب و هاچ بک ۳ درب (در برخی از کشورها) قابل سفارش بود. در سال ۲۰۱۰ پژو ضمن اعلام توقف تولید مدل ۳ درب، از مدل GTi پژو ۳۰۸ (که در بازار انگلستان به GT شناخته می‌شد) رونمایی کرد که به یک موتور ۱٫۶ لیتری توربو شارژ با توان خروجی ۲۰۰ اسب بخار مجهز بود.

خواندن  باتری رنو کولیوس 

استیشن پژو ۳۰۸ (SW)

پژو در نمایشگاه خودرو فرانکفورت در سال ۲۰۰۷، از کانسپت Peugeot 308 SW Prologue رونمایی کرد و در نمایشگاه خودروی ژنو در سال ۲۰۰۸، نسخهٔ تولیدی از پژو ۳۰۸ استیشن را معرفی نمود و در تابستان همان سال تولید آن آغاز شد. پژو ۳۰۸ استیشن در دو مدل ۵ یا ۷ صندلی قابل سفارش بود. نسل اول پژو ۳۰۰۸، یک کامپکت ام‌پی‌وی بر اساس پژو ۳۰۸ استیشن بود.

کوپه روباز پژو ۳۰۸ (CC)

در بهار ۲۰۰۹، پژو ۳۰۸ سی سی که یک خودروی کوپه با سقف جمع شونده فلزی بود معرفی و جایگزین پژو ۳۰۷ سی سی شد. سقف این خودرو در عرض ۲۰ ثانیه به‌طور کامل جمع شده و در صندوق قرار می‌گیرد. حجم صندوق این خودرو در حالت سقف بسته ۴۶۵ لیتر و درحالت سقف باز، ۲۶۶ لیتر می‌باشد.

سدان پژو ۳۰۸

یک مدل چهار درب سدان از پژو ۳۰۸ در سال ۲۰۱۱ مخصوص بازار چین معرفی شد. این مدل انحصارا توسط دانگفنگ موتور چین تولید می‌گردید. تولید این خودرو بر روی فاز دوم از نسل اول پژو ۳۰۸ آغاز شد و در عین حال، چهرهٔ آن با نسخه فاز دوم اروپا بسیار متفاوت بود. تفاوت‌ها در فرم جلو پنجره، قطعات کرومی بدنه و فرم ال ای دی‌های چراغ‌ها بیشتر نمایان بود؛ در عین حال، داخل خودرو با مدل‌های اروپایی یکسان بود.

فاز دوم پژو ۳۰۸

فیس لیفت پژو ۳۰۸ برای اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو در سال ۲۰۱۱ رونمایی شد که شامل تغییراتی در چهره جلو و عقب خودرو می‌شد. در این فیس لیفت همچنین پژو از یک مدل هیبریدی با تکنولوژی‌های استاپ-استارت، بازیافت انرژی در حین کاهش سرعت و یک باتری هیبرید که انرژی مضاعف در حین شتاب‌گیری تأمین می‌کند، رونمایی نمود.

فاز دوم، بر روی تمام مدل‌های هاچ بک، SW و CC اعمال شد.

کانسپت‌ها

پژو ۳۰۸ هیبرید

شرکت روبرت بوش (شرکت) در سال ۲۰۰۷ اعلام کرد که آن شرکت قطعات مربوط به تکنولوژی هیبرید دیزل-الکتریک را برای پژو ۳۰۸ تولید می‌کند. در نمایشگاه خودروی ۲۰۰۷ فرانکفورت، پژو از یک نمونه اولیه از ۳۰۸ که از این تکنولوژی استفاده می‌کند رونمایی کرد. همچنین پژو از یک کانسپت در نمایشگاه خودروی پاریس سال ۲۰۰۸ با نام Prologue رونمایی کرد که در آن، از یک موتور دیزل بر روی چرخ‌های جلو و یک موتور برقی بر روی چرخ‌های عقب استفاده شده بود. این کانسپت، مقدمه ایجاد تکنولوژی HYbrid4 پژو بود.

پژو۳۰۸ آر سی زد کوپه

در نمایشگاه خودروی ۲۰۰۷ فرانکفورت، پژو از یک کانسپت ۲+۲ کوپه بر اساس پژو ۳۰۸ با نام پژو ۳۰۸ آر سی زد رونمایی نمود. ارتفاع این کانسپت، ۱۸ میلیمتر کمتر از خودروی اصلی بود و از نظر کلاس، هم ردهٔ خودرویی مانند آئودی تی‌تی بود. مدل نهایی، در نمایشگاه سال ۲۰۰۹ فرانکفورت و با نام پژو آر سی زد رونمایی شد و در بهار سال ۲۰۱۰ تولید آن آغاز شد.

جوایز پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ در سال ۲۰۰۷ جایزه Goldene Lenkrad آلمان را از آن خود کرد. این خودرو پس از آنکه در ۹ معیار از ۱۵ معیار اصلی این جایزه امتیاز بالا کسب کرد، به عنوان بهترین خودروی خانوادگی کوچک برگزیده شد.

نسخهٔ HDi این خودرو، رکورد به صرفه‌ترین مصرف سوخت برای خودروهای درحال تولید را در رکوردهای جهانی گینس به ثبت رساند. این رکورد، در طی مسافت ۱۴٫۵۸۰ کیلومتر اندازه‌گیری، مصرف متوسط ۳٫۱۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را نشان می‌دهد.

خواندن  باتری ماشین ساینا

ایمنی خودرو پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ نسل اول دوبار در مؤسسه یورو ان‌سی‌ای‌پی مورد ارزیابی ایمنی در حین تصادف قرار گرفته‌است. اولین آن در سال ۲۰۰۷ بود که توانست ۵ ستاره از ۵ ستاره ایمنی سرنشینان در تصادفات، ۴ ستاره از ۵ ستاره ایمنی کودکان و ۳ ستاره از ۴ ستاره دربخش عابرین پیاده را از مؤسسه یورو ان‌سی‌ای‌پی شده دریافت کند. با توجه به تغییر نحوه امتیاز دهی این مؤسسه، پژو ۳۰۸ نسل اول در دومین تست خود در سال ۲۰۰۹ توانست ۵ ستاره از ۵ ستاره ایمنی سرنشینان در تصادفات معادل ۸۲٪ ایمنی برای سرنشینان، ۸۱٪ ایمنی کودکان، ۵۳٪ عابرین پیاده و ۸۳٪ در بخش ایمنی خودرو قبل از تصادف را کسب کند.

نسل دوم پژو ۳۰۸ (۲۰۱۳)

پژو ۳۰۸ نسل دوم، یک خودروی خانوادگی کوچک است که برای اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی شد و در ۱۲ سپتامبر همان سال به بازار ارائه گشت. این خودرو از پلت فرم EMP2 پی‌اس‌ای بهره می‌برد که متفاوت با ۳۰۸ نسل اول می‌باشد که بر روی پلت فرم PF2 پی‌اس‌ای بنا نهاده شده بود و در چهره، سبک طراحی جدید پژو را نمایش می‌دهد که پیشتر بر روی پژو ۵۰۸ نسل اول و پژو ۲۰۸ نسل اول ارائه شده بود؛ و جایگزین پژو ۳۰۸ نسل اول شد. پژو ۳۰۸ نسل دوم، ۱۲ سال پس از پژو ۳۰۷، به عنوان خودروی سال اروپا در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد.

معرفی نسل دوم پژو ۳۰۸

ین، نخستین بار بود که پژو همانند سایر خودروسازان یک نام را برای دو نسل متفاوت از یک خودرو حفظ می‌کرد و خودروی جدید با نام قبلی را ارائه می‌داد. از آنجاییکه پژو ۳۰۹ بین سالهای ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۳ تولید می‌شد، پژو با یک مشکل اساسی در نام‌گذاری خودروی جدید از سری 30X پس از ۳۰۸ نسل اول مواجه گشت؛ بنابراین، برای رفع این مشکل تصمیم گرفته شد تا عدد ۸ برای کل محدوده خودروهای پژو ثابت شود و نسل‌های جدید براساس نام‌گذاری ثابت X08 یا X008 ارائه شوند و عدد ۱ هم در فرمت X01 برای خودروهای ارائه شده در بازارهای نوظهور درنظر گرفته شد (همانند پژو ۳۰۱).

پژو ۳۰۸ نسل دوم با کد داخلی T9 تولید می‌شود. (T91 برای نسخه هاچ بک ۵ درب و T92 برای نسخه استیشن واگن SW بکار می‌رود)

یکی از تکنولوژی‌های جدید این خودرو، استفاده از چراغ‌های جلوی FULL LED می‌باشد که به طرز زیبایی چهره جلوی خودرو را شکل می‌دهد. این خودرو یکی از اولین خودروهای تجاری تولید انبوه دنیا بود که برای اولین بار از این تکنولوژی استفاده می‌کردند.

فاز اول خودرو پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ نسل دوم، با چهره‌ای جدید که بیانگر سبک طراحی جدید پژو بود و بر روی پلت فرمی جدید طراحی و تولید شد. این خودرو در داخل از سبک i-Cockpit پژو بهره می‌برد که اولین بار بر روی پژو ۲۰۸ نسل اول ارائه شده بود و شامل فرمان کوچک با زوایای قرارگیری فوق ارگونومیک و صفحه نمایشگرهای جدید به همراه یک نمایشگر در مرکز داشبورد برای کنترل تجهیزات صوتی و تهویه مطبوع خودرو می‌شود.

فاز دوم خودرو پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ نسل دوم، درطی سال ۲۰۱۷ مورد بازنگری در طراحی قرار گرفت. چهره جلویی خودرو مجدداً طراحی شد و بازه موتورهای مورد استفاده به روزرسانی شد. در راستای ارتقای استاندارد آلایندگی به Euro 6c، موتور بنزینی ۱۲۰۰ سی سی ۸۲ اسبی PureTech از رده خارج شد و موتورهای دیزلی ۱۶۰۰ سی سی با قدرت‌های ۱۰۰ و ۱۳۰ اسب برای نصب بر روی این خودرو معرفی شدند. همچنین یک گیربکس اتوماتیک ۸ دنده جدید به نام EAT8 برای نصب بر روی موتورهای ۱۲۰۰ سی سی PureTech با قدرت ۱۳۰اسب بخار، ۱۶۰۰ دیزل با قدرت ۱۳۰ اسب بخار و ۲۰۰۰ دیزل با قدرت‌های ۱۵۰ و ۱۸۰ اسب بخار معرفی گشت. همچنین در بخش تکنولوژی داخل خودرو نیز دچار تحول شد و یک نمایشگر لمسی خازنی دارای تکنولوژی Mirror screen جایگزین نمایشگر پیشین شد. از جمله تجهیزات جدیدی که به این خودرو افزوده شدند می‌توان به سیستم اخطار حرکت بین خطوط، رادار تنظیم فاصله، دوربین ۳۶۰ درجه حول خودرو و … نام برد.

خواندن  باتری لکسوس ES 250

مشخصات فنی نسل دوم خودرو پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ نسل دوم، اولین خودروی گروه پی‌اس‌ای بود که برمبنای پلت فرم جدید EMP2 ارائه می‌شد؛ در نتیجه معماری متفاوتی را دربر می‌گیرد. با توجه به وزن و ابعاد کمتر نسبت به نسل اول، یک مدل موتور از سری EB با بلوک جدید برای این خودرو درنظر گرفته شد که ۱۳ اسب بخار ضعیفتر از ضعیفترین موتور نسل پیشین بود و ۸۲ اسب بخار به صورت تنفس طبیعی نیرو تولید می‌کرد. این موتور در فیس لیفت سال ۲۰۱۷ از این خودرو حذف شد.

این خودرو مظهر پیشرفت در کیفیت خودروهای پژو محسوب می‌گردد. براساس صحبت مدیر تولید پژو، لوران بلانچت، هدف ایجاد کیفیتی جدید پس از سه سال تولید این خودرو بوده‌است.

جوایز نسل دوم خودرو پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ نسل دوم، ۱۲ سال پس از آنکه پژو ۳۰۷ در سال ۲۰۰۲ جایزهٔ خودروی سال اروپا را از آن خود کرده بود، توانست در سال ۲۰۱۴ این عنوان را کسب نماید و لقب خودروی سال اروپا در سال ۲۰۱۴ را از آن خود کند. در این سال، خودروهای ب‌ام‌و آی۳ و تسلا مدل اس در رده‌های دوم و سوم پس از پژو ۳۰۸ قرار گرفتند. در همان سال، این خودرو عنوان کامپکت محبوب فرانسه را به وسیله نظرسنجی مجله L’Automobile Magazine از جامعه آماری ۱۰هزار نفری کسب کرد. همچنین این خودرو موفق به کسب جایزه بهترین طراحی داخلی از فستیوال بین‌المللی خودرو شد.

در ۲۶ ژانویه ۲۰۱۶، ۱۳ خبرنگار از مجله Kilomètres Entreprise، عنوان خودروی اقتصادی سال ۲۰۱۶ در رده خودروهای کامپکت اقتصادی سال ۲۰۱۶ را به نسخه ۱۲۰ اسب بخاری دیزل این خودرو اعطا کردند. در فوریه همان سال، این خودرو موفق به کسب جایزه Best Cars برای بهترین خودروی کامپکت، توسط یک هیئت داوران از خوانندگان مجله L’Automobile Magazine شد.

این خودرو همچنین توسط انجمن مجلات خودرویی ایتالیا، عنوان بهترین خودروی اروپا در سال ۲۰۱۵ در ایتالیا را کسب کرد و در سویس، توسط مجله معتبر Schweizer Illustrierte و چهار مجله دیگر نیز عنوان خودروی سال را کسب کرد.

ایمنی نسل دوم خودرو پژو ۳۰۸

پژو ۳۰۸ نسل دوم در سال ۲۰۱۳ در مؤسسه یورو ان‌سی‌ای‌پی مورد ارزیابی ایمنی در حین تصادف قرار گرفته‌است که توانسته ۵ ستاره از ۵ ستاره ایمنی سرنشینان در تصادفات معادل ۹۲٪ ایمنی برای سرنشینان، ۷۹٪ ایمنی کودکان، ۶۴٪ عابرین پیاده و ۸۱٪ در بخش ایمنی خودرو قبل از تصادف را کسب کند.

منبع : ویکی پدیا

دسته‌بندی مدل ماشین
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
Call Now Button